تبلیغات
همه چیز درباره بروس لی و كونگ فو - مطالب اردیبهشت 1389
دانلود كلیپ ها و عكس های نایاب و قدیمی از بروس لی

پیدایش هنرهای رزمی در جهان

یکشنبه 26 اردیبهشت 1389 02:34 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: هنرهای رزمی ،

پیدایش هنرهای رزمی در جهان


از قدیم الایام بشر همیشه در فكر تكامل و پیشرفت و دفاع از خود بوده وچون بحث ما در مورد هنرهای رزمی میباشد بنابراین به آخرین مطلب یعنی دفاع از خود میپردازیم.

زمانی كه بشر خود را شناخت برای اینكه از خود در مقابل محیط زیست دفاع نماید ملزم به ابداع و فراگیری شد . آدم تنها موجودی است كه توانسته فكر كند و اندیشه های خود را در ذهن بایگانی نموده و در مواقع ضروری از آن استفاده نماید. پس با مرور زمان چیزهایی را كه دید و یا از خودش طراوش نمود با ربط آن ها به هم برای دفاع از خود استفاده كرد . پس با این وصف از زمانی كه بشر بوده مسئله دفاع از خود نیز بوده و ورزش های رزمی نیز به وجود آمده اند. با مرور زمان تكامل یافته سر انجام پس از هزاران سال هنرهای رزمی مدرن امروزی به وجود آمده است و به صورت انواع رشته های ورزشهای رزمی در میان مردم رواج یافته و تدریس میشود و چون اسامی سبكها بعدا" نام گذاری شده است پس هیچ سبكی حق ندارد كه ابداع هنرهای رزمی را از آن خود بداند.


http://www2.kenyon.edu/Depts/Religion/Fac/Adler/Reln270/Images270/Shaolin2.jpg


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 31 فروردین 1389 02:37 ب.ظ

اصول مبارزه در سبك وینگ چون

جمعه 24 اردیبهشت 1389 02:25 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: سبك وینگ چون ،

اصول هشت گانه وینگ چون سنگ بنای یک سیستم دفاع شخصی تهاجمی را تشکیل می‌دهد که به فرد اجازه تطبیق با اندازه، قدرت و سبک مبارزه‌ای حریف را می‌دهد. اصول انرژی

اصول مبارزه در سبك وینگ چون

۱-برو جلو: فوراً به منظور تماس با اندام حریف به جلو پیشروی کن(به منظور بکار افتادن رفلکس‌هایی که در چی سائو آموزش دیده می‌شود) یا حتی فرای آن برای اول ضربه زدن به حریف. این انفعال غیرمنتظره ابتدایی حریف را اغلب متعجب می‌کند و مبارزه را به فاصله نزدیک تبدیل می‌کند جاییکه عکس العمل‌های حسی بر عکس العمل‌های بینایی حکمفرمایی می‌کند و صد البته جاییکه وینگ چون کار حرفه‌ای احتمالاً در آن منطقه بر حریفش برتری دارد.

۲-به حریفت بچسب: اگر در ابتدا نتوانستی به حریفت ضربه‌ای واردکنی و او را از کار بیندازی. به جای تماس برقار کردن با بدن حریف غیر (غیر از سر و گلو) سعی کن به او بچسبی. غالباً اواین عضوی که با آن تماس پیدا می‌کنید دست حریف می‌باشد حالا که با دست حریف تمای پیدا کرده‌اید او چگونه می‌تواند بدون اطلاع شما حمله‌ای را با دستش اجرا کند؟

۳-در برابر نیروی بزرگ‌تر تسلیم شو: از آنجا که هیچکس نمی‌تواند مطمئن باشد که از هر حریفی که در پیش رو دارد قوی تر است، شخصی باید به شیوه‌ای آموزش ببیند که حتی در برابر حریف قوی تر پیروز باشد. چی سائو مانند بک معلم حرفه‌ای یاد می‌دهد که چگونه در برابر حمله حریف واکنش‌های لازم را نشان دهید.وقتی که حقیقتاً حمله حریف از شما قدرتمندتر است، آموخته‌های شما در چی سائو به بدن شما می‌گوید که از مسیر حمله حریف کنار بروید و زاویه دیگری را برای حمله پیدا کنید.

۴- حریفت را تعقیب کن: متعاقب اصل اول در صورتیکه حریف عقب نشینی کرد، واکنش فوری یک وینگ چون کار ادامه به حرکت رو به جلویش است، نه اینکه به حریفش اجازه دهد تا خودش را پیدا کرده و فرصتی هر چند اندک برای تجدید نظر در استراتژی حمله اش پید کند. بسیاری از سبک‌ها که تکیه بر سرنخ‌های بصری دارند ترجیح می‌دهند که یک گام به عقب بگذارند، اندکی صبر کنند و حماه‌های بعدی را طرح ریزی کنند که معمولاً می‌توان به این نکته در مبارزات ورزشی و تورنممنتی پی برد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 14 اردیبهشت 1389 09:36 ق.ظ

نام وینگ چون

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389 02:23 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: سبك وینگ چون ،
Wing Tsun (که همان وینگ چون خوانده می‌شود) نوع خاصی از طرز نگارش عبارت چینی 咏春 (که به معنای تحت اللفظی «مناجات بهاری» است، اما «بهار جاودانه» نیز خوانده می‌شود) است که بطور عادی wing chun نوشته می‌شود. این شیوه نگارش توسط بنیانگذار این شاخه از وینگ چون یعنی استاد بزرگ لئونگ تینگ به منظور متمایزسازی این شاخه از دیگر شاخه‌ها تعیین شده‌است. WingTsun (بدون فاصله بین دو واژه) به عنوان مارک تجاری انجمن بین المللی وینگ چون (IWTA) به ثبت رسیده‌است.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

'گالری 6 والپیپر بروس لی

دوشنبه 20 اردیبهشت 1389 09:09 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تصاویر ،
امیدوارم خوشتان بیاید

گالری ششم

بروس لی

دانلود

بدرود...دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

گالری سوم آواتار مسنجر

شنبه 18 اردیبهشت 1389 06:16 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تصاویر ،
اینم از گالری آخر این مجموعه كه شامل عكس های بروس لی در فیلم بازی مرگ هست

بروس لی بروس لی بروس لی بروس لی بروس لی
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 14 اردیبهشت 1389 08:58 ق.ظ

افزایش بازدیدکننده

جمعه 17 اردیبهشت 1389 01:33 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: خرید فیلم ها وكلیپ های بروس لی ،

با سلام و خسته نباشید خدمت وب نویسان محترم

لطفا از همین ابتدا پیش داوری نكنید كه این هم یكی دیگر از سایت های هرمی كلاه بردار است چون این شركت نه از شما پول میگیرد نه به شما پول میدهد بلكه در ازای گرفتن زیرمجموعه از دیگر سایت ها سایت شما را به طور اتفاقی به دیگر سایت های عضو خود معرفی میكند و علاوه بر افزایش بازدید , گوگل نیز به طوری بی سابقه به شما رتبه میدهد . همچنین شما لازم نیست كار روزانه ای را انجام دهید بلكه برای یك بار ثبت نام در این سایت را با شماره عضویت و دعوتنامه خود به همراه نحوه ثبت نام برای بازدیدكنندگان خود بازگو میكنید.با ثبت نام دیگران وبلاگ شما به طور اتفاقی با نمایش موضوع و توضیحات سایت شما برای آنان نمایان میشود و در آن لحظه است كه ممكن است آنان به مطلب یا مطالبی در سایت شما جلب شوند و همین باعث شود كه آنان به قول معروف مشتری سایت شما شوند یا حداقل یك بازدید در روز برای شما ثبت كنند كه این تاثیر بسزایی در رتبه شما در گوگل دارد .این روش بسیار ساده و راحت است و  به امتحانش می ارزد . دیگر تمامی وبلاگ نویسان میدانند كه نداشتن بازدیدكننده و مخصوصا نظرات بازدید كنندگان چقدر سخت است در حالی كه برای سایتتان كلی زحمت كشیده اید.

حال این مقاله رو تا اخر با من باشید تا سایتی رو بهتون معرفی كنم كه یك افزایش بازدید و ترافیك ابدی برای سایتتون بیارید .


اما هیچ كدوم از این ها نمی تونن بازدید بالای سایت شما رو تضمین كنن . نمی تونن به طور قطع بگن كه ما در ازای دریافت این مبلغ و ارائه این خدمات برای شما مثلاً روزانه 1000 بازدیدكننده می فرستیم . اخر هم پشیمون میشید كه مبلغی رو به سایتی پرداخت كردید ولی اون بازدیدكننده ای كه انتظار می رفت رو نداشتید .


خلاصه می كنم ... من قصد دارم سایتی رو بهتون معرفی كنم كه اگر توش فعالیت مستمر داشته باشید ، تا عمر دارید براتون افزایش بازدید و ترافیك میاره ؛ این رو جدی میگم ... اصلاً هم سركاری نیست ...

شما در این سایت باید زیر مجموعه بگیرید ؛ اگر بتونبد حداقل زیر مجموعه رو بدست بیارید می تونید در سایت های كه در این سایت عضو هستند لینك داشته باشید ... لازم نیست شما كاری انجام بدید ؛ فقط لینكتون رو در پنل كاربری سایت ثبت می كنید و هر وقت تونستین اون تعداد زیر مجموعه رو بدست بیارید ، سایت خودش به صورت اتوماتیك لینك شما رو در سایت هایی كه گفتم به نمایش می زاره . سایت های عضوی كه لینك شما در اونها قرار می گیره خارجی هستن و پیج رنك بالایی(بالای 5 ) دارند .

شاید پیش خودتون بگید : بازدیدكننده خارجی كه به درد من نمی خوره ... تا بفهمه سایت من فارسیه زودی میره !

اشتباه نكنید ... بازدیدكننده خارجی ممكنه به محض اینكه وارد سایت شما بشه و متوجه كه سایت فارسیه ، سایت رو ترك كنه ؛ اصلاً ورود بازدیدكننده به سایت شما مهم نیست ... سایت های عضوی كه لینك شما در اونها قرار می گیره ، محبوبیت و پیج رنك بالایی دارند و قرارگیری لینك شما در چنین سایت هایی باعث بالا رفتن بك لینك شما میشه .

اولین و مهم ترین عاملی هم كه در دادن رتبه به سایت ها توسط گوگل بررسی میشه ، بك لینك هست ... عوامل دیگری هم موثره ولی هیچ كدوم به اندازه ی بك لینك مهم نیستن .

در برخی موارد مشاهده شده كه در اثر افزایش بك لینك ، پیج رنك سایت هایی از صفر شده 4 !

اگر بخوام در این مورد توضیح بدم چند صفحه ای میشه و حوصله ش رو هم ندارم ... كافیه یكم تو اینترنت سرچ كنید . در این مورد تو سایت ها زیاد نوشتن ...

فقط این رو بدونید كه كافیه لینك شما برای مدت نامحدود در این سایت ها قرار بگیره ...

در اینده كه رتبه شما بالا رفت گوگل رتبه های اول جستجو ها رو به سایت شما اختصاص میده و به تدریج بازدیدكننده ایرانی زیادی به سایت شما میان و اون موقع است كه به هدفتون می رسید .

با كسب 10 زیر مجموعه ، لینك شما در 10 سایت پربازدید قرار می گیره ، اگر اون 10 زیر مجموعه هم 10 زیر مجموعه بگیرن ، لینك شما 100 سایت نمایش داده میشه و همینطور ادامه پیدا می كنه تا اینكه به مرز یك میلیون سایت برسه و اون وقته كه دیگه لازم نیست كاری كنید ؛ ترافیك مادام العمر خواهید داشت .

 

البته با كسب همون 10 زیر مجموعه ی ناقابل هم ترافیك خوبی برای سایتتون میاد . با كسب 10 زیر مجموعه لینك شما در 10 سایت پربازدید قرار می گیره و اگر خواستید می تونید از همونجا فعالیتتون رو قطع كنید و شاهد افزایش ترافیك سایتتون باشید .

برای ورود به سایت ، بر روی لینك زیر كلیك كنید .


 
ثبت نام

 در این سایت دو مرحله داره كه دو مرحله رو هم باید یكجا انجام بدید .

در صفحه ثبت نام باید كدهای اختصاصی خودتون رو با كلیك بر روی لینك های اگهی های تبلیغاتی این سایت دربیارید .

روی لینكی كه در كادر Sponsor Ad هست كلیك كنید . صفحه اون اگهی باز میشه و پس از گذشت ثانیه هایی كه از اون سایت بازدید كنید كدی در قسمت بالای اون به شما داده میشه ... اون كد رو در قسمت Sponsor Ad تكست باكس وارد كنید .

در كادر پایین تر هم 6 اگهی تبلیغاتی وجود داره ... روی اونها هم كلیك كنید و كدی رو كه هر كدوم از اونها بهتون میده رو در محل اختصاصی موجود در تكست باكس وارد كنید .

بعد به مرحله دوم برید و اطلاعات خواسته شده رو طبق عكس زیر وارد كنید و در نهایت روی دكمه Sign Me Up Now! كلیك كنید .

اگر اطلاعات رو به درستی وارد كرده باشید ، سایت پیغام ارسال ایمیل فعال سازی به ایمیلتون رومیده .

به ایمیلتون مراجعه كنید ... سه ایمیل برای شما ارسال میشه . ممكنه به پوشه اسپم ها ارسال شده باشن ... در یكی تبریك و عضویت و توضیحات اضافی وجود داره ، در دیگری لینك فعال سازی و در سومی مشخصات لوگین و پروفایل شما درسایت .

وارد ایمیل فعال سازی بشید و روی لینك فعال سازی كلیك كنید تا حساب كاربری شما در سایت فعال شه ...

پس از فعال سازی به صفحه اصلی سایت برید و بر روی لینك Member Login در بالای سایت كلیك كنید .

در صفحه لوگین باید User id و پسورد خودتون رو وارد كنید _ User id در ایمیلی كه مشخصات لوگین و پروفایل شما ارسال شده وجود دارد _ روی دكمه Login كلیك كنید تا وارد پنل كاربری بشید .

در پنل كاربری با كلیك بر روی لینك Edit My Profile می تونید اطلاعات پروفایل خودتون رو تغییر بدید یا حساب كاربری تون رو حذف كنید .

با كلیك بر روی لینك Edit My Ad می تونید ادرس و توضیح لینك سایتتون رو ویرایش كنید .

با كلیك بر روی لینك See My State می تونید تعداد زیر مجموعه های خودتون در رده های مختلف رو ببینید .

با كلیك بر روی لینك Logout هم كه از پنل كاربری خارج میشید .

وقتی كاربری از طریق لینك شما وارد سایت شود ، برای دریافت یكی از كدهای اختصاصی باید بر روی لینك سایت شما كلیك كند ... سایت شما برای ثانیه هایی نمایش داده می شود و پس از گذشت زمان كد اختصاصی كاربر نمایان می شود . لینك شما به صورت تصادفی برای بازدیدكننده گان دیگری كه قصد عضویت دارند نیز نمایش داده می شود .

ضمنا دوستانی كه قصد ثبت نام دارند میتونند از این مطلب كپی بگیرند و در سایت خودشون بگذارند فقط فراموش نكنید كه در لینك ثبت نام در بالا آدرس دعوتنامه ای را كه سایت به شما میده رو قرار بدید.

این قدر هم نگین چرا بازدید خودت كمه من تازه شروع به این كار كردم هروقت 10 تا زیرمجموعه رو گرفتم خبرتون میكنم بعد برین بازدید و امتیازمو ببینین.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 03:24 ب.ظ

قدرت حقیقی از قلب سرچشمه می گیرد

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389 06:09 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تمرینات ،
«شما گمان می کنید مبارزه یعنی مشت زدن؟ لگد زدن؟ تا زمانی که بتوانید همه این کارها را بدون اینکه حتی فکر کنید با هم انجام دهید٬ تا زمانی که یاد بگیرید چگونه حرکت کنید و چگونه مقاومت کنید٬ یک محافظ برای خود استخدام کنید و یا طوری زندگی کنید که کمتر تهاجمی باشد.»

                                                                                                             بروس لی

استاد لی جان فان (بروس لی فقید)

این حرف بروس لی را میلیون ها امریکایی در تابستان ۱۹۷۱ شنیدند. وی این حرف را در اولین حضور خود خود در اولین اپیزود «خیابان طولانی» که مجموعه ای تلویزیونی بود و در آن جیمز فرانسیسکاس نقش یک کارگاه خصوصی نابینا را بازی می کرد٬ گفت. این مجموعه - و لی تسونگ٬ مربی جیت کان دو در «لانگ استریت» یعنی شخصیتی که بروس لی بازی می کرد - از چنان محبوبیتی برخوردار شد که موفقیت مجموعه «زنبور سبز» در پنج سال قبل از آن را به یاد می آورد و لی بزودی بیش از ستاره مجموعه طرافدارانی پیدا کرد که به او نامه می نوشتند.

این حرف ها را به خاطر یادآوری خاطرات گذشته نزدم٬ بلکه می خواهم تاکیدی را که بروس لی بر استقامت بدنی که این روزها عموما" به آن بعنوان نرمش های اروبیک گفته می شود را٬ یادآوری کنم. هر چند فیلنامه «خیابان طولانی» توسط استرلینگ سیلی فانت نوشته شده بود نظریات لی به دست خود او در حاشیه نسخه ای از فیلمنامه که در دست او بوده نشان می دهد که او تغییرات زیادی در فیلمنامه ایجاد کرده بوده که بعدا" آن تغییرات در آخرین قسمت سریال بکار بسته بودند٬ از جمله نقل قولی که وی در ابتدای این فصل آمده و بر نیاز به تحرک داشتن برای دوره های زمانی طولانی که همانا استقانت داشتن است تکیه می کنند.

یادم می آید براندون٬ پسر بروس لی و لیندا یک بار به من گفت که از نظر او تمرینات اروبیک یا قلبی عروقی «قدرت واقعی» هستند٬ زیرا آمادگی قلبی عروقی در فعالیت های روزمره ما بیشتر به کار می آید تا برداشتن اجسام سنگین (یعنی تمرینات قدرتی).

بر اساس توضیحات براندون لی٬ «اگر سعی کنید سه دقیقه تمرین «نای» را انجام دهید٬ هر چقدر هم عضلات شما بزرگ باشند٬ اگر یک سیستم قلبی عروقی واقعا" خوب نداشته باشید٬ در ظرف حدود چهل و پنج ثانیه می میرید.»

براندون لی (پسر بروس لی)

چقدر این حرف درست است: یادم می آید بعد از صحبت با براندون٬ سعی کردم سه دقیقه این تمرین را انجام بدهم و یکمرتبه حس کزدم دل و روده ام دارد بالا می آید. دلیلش چه بود؟ من استقامت کافی نداشتم!

جالب اینکه اگر چه مزایای تمرینات استقامتی غالبا" به هنرآموزان ورزش های رزمی یادآوری می شود ولی تعداد بسیار کمی از مربیان فعلی رشته های رزمی تمرینات قلبی عروقی را بعنوان بخشی از برنامه های تمرینی خود بکار می گیرند. ابلته استثناهائی هم وجود دارند٬ ولی در کل٬ تمرینات استقامتی چون دویدن به کار رفته اند٬ و جای خود را به تمریناتی مثل کاتا و تکنیک های مرگبار داده اند. این اسباب تاسف است٬ زیرا اگر شما مقاومت بدنی لازم برای انجام تمرینات را نداشته باشید٬ کارتان بی فایده خواهد بود.

همه می دانند از نظر بروس لی٬ دویدن٬ مهمترین ورزش برای بالا بردن مقاومت بدن خواهد بود. او هر روز تا جایی که می توانست می دوید و کاری نداشت که هوا آفتاب یا بارانی باشد و به این ترتیب قدرت بدنی برای مبارزه را حفظ می کرد (بدن زیبا و سلامتی کامل او٬ محصول فرعی این تعهد به تمرینات قلبی عروقی بود.)

بروس لی دویدن را سلطان همه ورزش ها می دانست. در اینجا با سگ دانمارکی بزرگ خود که در دوهای روزانه در جوار خانه اش که غالبا

در واقع٬ لی اعتقاد داشت که ابزار یا اسلحه های طبیعی ای که در دسترس رزمی کارها قرار دارند٬ در همه دنیا یکسان هستند و آنها چیزی نیستند جز دو دست و دو پا. در هر حال مهم این است که این «ماشین» را چطور راه بیندازید تا به خود فرصت استفاده موثر از این سلاح ها را بدهید. از خود بروس لی نقل قول می کنم:

«مگر اینکه آدمهایی باشند که سه و چهار پا داشته باشند٬ مگر این که ما گروه دیگری از آن آدمها داشته داشته باشیم. چرا اینطوری است؟ برای اینکه ما دو پا و دو دست داریم. مهمترین نکته این است که چگونه از این اعضا تا حد نهایت استفاده کنیم. در مورد راهها (برای مثال هندسه اعضایی که با آنها حمله می کنید)٬ این اعضا را می توان در مستقیم٬ منحنی٬ بالا٬ پائین و دایره ای به کار انداخت. ممکن است کند باشند٬ ولی با توه به شرایط٬ گاهی ممکن است کند هم نباشند. در مورد پاها٬ شما می توانید به طرف بالا٬ مستقیم و امثال آن لگد بزنید. درسته؟ بنابراین از نظر جسمی٬ شما ناچارید از خود بپرسید٬ «چگونه می توانم همه اعضایم را با یکدیگر هماهنگ کنم؟» خب! این یعنی شما باید تبدیل به ورزشکاری بشوید که همه آن جزئیات را در تمرینات در نظر بگیرید و انجام بدهید.»

مسلما" درست است! و همان طوری که بروس لی گل سرسبد رزمی کاران شد - و همان طور هم ماند - شرطی سازی و بصیرت های او استانداردی برای این فن شد.

وی اعتقاد داشت که همه فعالیت های مربوط به استقامت بدنی (که او آنها را بسیار زیاد انجام می داد٬ از دویدن گرفته تا دوچرخه سواری تا مشت زدن و لگد زدن به کیسه سنگین) باید بر مبنای پیش رونده ای اجرا شوند. همان طور که زمانی که نیروی عضلانی شما به سطح خاصی می رسد٬ باید وزنه را زیاد کنید٬ باید هنگامی که بدن به سطوح قلبی عروقی خاصی هم می رسد٬ درخواست های تحمل و مقاومت خود را از بدنتان بالا ببرید. به گفته بروس لی:

«برای رسیدن به این هدف٬ دو راه پیش رو دارید: یا باید هر روز به مسافتی که می دوید اضافه کنید تا وقتی که ارضایتان کند. راه دوم نظارت بر پیشرفت است. البته آرام شروع کنید و سپس بتدریج که شرایط بدنی شما پیشرفت می کند٬ به سرعت بیفزائید. همه این تمرینات باید این گونه نتیجه بدهند که تنفس و ضربان قلب شما از نظم فزاینده ای برخوردار باشند و در (در تمرینات شدید) یک حس تحمل ناپذیر را تجربه کنید٬ ولی ضرورتی ندارد بترسید. آن نقطه حد نهائی انرژی بدنی فرد است. اگر بیماری قلبی ندارید٬ کمی استراحت کنید٬ حالتان خوب می شود. فقط از طریق این تمرین اجباری دشوار است که انرژی بدنی فرد می تواند بطور مستمر٬ بیشتر شود.»

در سیستم شرطی سازی لی مسئله پیشرفت بسیار مهم بود٬ مخصوصا" اگر به شرطی سازی اروبیک مربوط می شد. برای مثال٬ بروس لی هنگامی که می توانست بر شیوه های فوق مسلط شود و سرعت دویدن و مسافت دویدن را زیاد کند٬ وزنه هایی را به تمرینات خود اضافه می کرد تا پیش رفتن٬ دشوارتر می شود. به قول لی:

«روش های فوق٬ روش های معمولی هستند. اگر می خواهید به سطح بالاتری برسید٬ باید تمرینات بدنی فوق العاده ای را انجام بدهید. مثلا" در حالی که باری را به پشت دارید٬ از تپه ای بالا بروید. در بعضی از شرایط٬ از دو قوزک پا٬ مچ دستها و کمر هم می توان وزنه های را با تسمه بست. این کار به ورزشکار امکان تغییر وزن وزنه ها را می دهد. شما می توانید با ۴ یا ۵ کیلو شروع کنید٬ سپس طبق معمول مسافتی را بدوید. دقت کنید که هر روز آن مسافت را تمام کنید. اگر حس کردید که کار دارد ساده می شود٬ یکی دو کیلو به وزنه ها اضافه کنید تا وقتی که به ده کیلو برسید. سپس این تمرین انرژی٬ ظرفیت و تحمل بدن را بالا می برد.»

این تمرینات طلایه دار تمریناتی بودند که به عنوان تمرین راه رفتن قدرتی و تمرین دستهای سنگین شناخته می شدند و در آن افراد٬ با تمرینات اروبیک درگیر می شدند٬ ولی در عین حال به اعضای بدن یا کمر خود وزنه هایی را هم می بستند تا تناسب اندام خود را بهتر کنند.

ادامه دارد...

منبع: کتاب "بدنسازی به روش بروس لی" تالیف"جان لیتل"

برداشت با ذکر وبلاگ و منبع امکان پذیر می باشد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

توصیه های کلیدی بروس لی 1

سه شنبه 14 اردیبهشت 1389 06:00 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: نصیحتها و پندهای بروس لی ،
سلام خدمت بازدید کنندگان محترم !!

از آنجایی که بروس لی در زمینه ی هنرهای رزمی و مسائل روزمره زندگی یک فیلسوف بود و نظریات ارزشمندی در این زمینه ارائه کرده تصمیم گرفتم قسمتی به وبلاگ اضافه کنم با عنوان" توصیه های مهم و کلیدی بروس لی اسطوره ی هنرهای رزمی"

با تامل در این سخنان و عمل به آن ها هر رزمی کار و شخصی می تواند به موفقیت های باور نکردنی دست یابد !

تسلط بالای بروس لی بر روی حریف واقعی اش !

شما و حریفتان یکی هستید و بین شما رابطه همزیستی وجود دارد. شما با حریفتان زندگی می کنید و مکمل او هستید٬ حمله او را می گیرید و با نیروی او بر او پیروز می شوید.     

                                                                                                  بروس لی
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389 01:39 ب.ظ

بروس لی از دیدگاه شخصیت های تلویزیونی

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 05:58 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: بروس لی از دیدگاه بزرگان ،
جیمز فرانسیسکاس

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــجیمز فرانسیسکاس از شخصیت های مطرح تلویزیونی

من او را در یک ماه و نیمی که در سریال لانگ استریت بازی می کردیم می شناختم٬ اما در این مدت کوتاه او را دوست خود به حساب می آوردم و خیلی خوب با هم کنار می آمدیم. ما فیلمی داشتیم که در آن یک مبارزه رزمی با یکی از افراد باید صورت می گرفت بروس به دادم رسید و به من مقدمات کار را آموخت٬ به حدی که در فیلم به نظر می آید من مبارزه رزمی را به خوبی بلد هستم. واقعا" بلد نبودم اما...

بروس لی معلمی بزرگ و عالی بود. خیلی صبور بود٬ اما در عین حال سخت گیر بود چون نمی خواست همه چیز در حد کمال باشد; خودش هم همین کار را می کرد. به نظر من فیلم کونگ فو را به تقلید از سریال لانگ استریت٬ ساختند. و فیلم پرطرافداری هم شد. هنرهای رزمی قبل از اینکه در فیلم ها دیده شود٬ مورد توجه فراوان بود و محبوبیت این ورزش ها هم اکنون در فیلم های که از بروس به نمایش در می آید٬ بارز است.

به نظر من٬ بروس لی در وهله اول یک رزمی کار بود و در وهله دوم یک بازیگر و هیچ تردیدی در این مورد نیست. هرگز کسی را ندیده ام که بتواند مانند بروس سرنوشت خودش را در دست بگیرد. روحیه بذله گویی عجیبی داشت و مرا تحت تاثیر قرار می داد... به نظر من او شبیه بازیکنان بزرگ فوتبال امریکایی بود. شکر خدا مردم نجیبی هستند! او توانایی آن را داشت تا با یک ضربه آدم را بکشد٬ ولی اصلا" اینچنین حالتی را نداشت. او چون شمشیری آخته بود ولی من به نجابت٬ بردباری و تواضع و فروتنی او کسی را ندیده بودم. 

منبع:کتاب" بروس لی افسانه ای" ویراستاران مجله بلک بلت
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 30 فروردین 1389 06:05 ب.ظ

هنر گونگ فو

جمعه 10 اردیبهشت 1389 05:55 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: فلسفه ،

بروس لی فیلسوف هنرهای رزمی

هسته اصلی هنرهای رزمی خاور دور هنر گونگ فو (در تلفظ کنتونی به کونگ فو٬ گونگ فو می گویند.) بوده است که اصول و تکنیکهای آن در هنرهای گوناگون دفاع شخصی خاور زمین نفوذ کرده و بر آنها تاثیر نهاده است. از آنجایی که گونگ فو در زیر پرده ای از راز و رمز پنهان بوده است٬ نه تنها در باختر زمین٬ بلکه حتی در بسیاری از کشورهای خاور زمین هنوز ناشناخته است.

قدمت این هنر به چهار هزار سال پیش می رسد. در ابتدای امر- یعنی در اواسط روزگارهای باستان - گونگ فو یک شیوه ی ساده ی ابتدایی بوده است.  اما با گذشت قرنها٬ نسلهای بی شمار آموزگاران این شیوه به تدریج آن را کامل کردند٬ درشتی ها را صیقل دادند٬ تکنیکها را بازپردازی نمودند تا آنکه این هنر با برتری قاطع از کوره ی زمان بیرون آمد. بعدها به کمک مطالعات کالبد شکافی٬ مذاهب و روانشناسی٬ گونگ فو گام بلند دیگری به سوی اوج قله ی دفاع شخصی علمی و فلسفی برداشت. این واقعه در حدود دو تا سه هزار سال پیش رخ داد!

هدف گونگ فو بهبود سلامتی٬ تهذیب ذهن و محافظت از خویشتن است. فلسفه ی آن بر اساس اصول مشترک آیین تائو٬ ذن و آی چینگ (کتاب تغییرات) قرار دارد. اساس این فلسفه ها٬ مدارا با ناملایمات٬ خم شدن بسان فنر و سپس بازگشتن با قدرتی بیشتر است. تا بدین ترتیب حرکات هماهنگ فرد با حرکات حریف بی آنکه جد و جهد یا مقاومتی صورت گرفته باشد٬ تطابق یابد.

تکنیکهای گونگ فو بر اصل تیدیل انرژی و میانه روی بدون افراط و تفریط تاکید دارد نه بر اصل قدرت (یین و یانگ). به این علت است که یک گونگ فو کار هرگز با نیرویی که ایجاد واکنش می کند٬ ضدیت نمی کند و کاملا" هم در مقابل آن تسلیم نمی گردد. گونگ فو کار به همان سادگی فنر انعطاف پذیر است. گونگ فو کار در ایجاد ترکیبی هماهنگ با نیرویی است که قرار است از سوی حریف وارد شود٬ تا بدین ترتیب٬ او مکمل نیروی حریف باشد نه مخالف آن.

سالهاست که وقت خود را صرف «وینگ چان» کرده ام و اجازه ندادم مفاهیمی همچون حریف٬ خود٬ یا تکنیکهای فرموله ذهنم را مشوش کند. من تکنیکهای حریفم را از آن خود کرده ام. کار من حقیقتا" تکمیل نیمه دیگر این «وحدت» (با حریف) بوده است و کنش من همان روش وو - وئی (کنش خود به خودی) است که بر مقتضای شرایط استوار است٬ بی آنکه برنامه ریزی قبلی در کار باشد. تمرین شیوه های ذهنی و تصویرگری و «چی» (تنفس)٬ تنفس و انرژی و غیره را تماما" به یک سو نهاده ام. هیچ کاری وجود ندارد که لازم باشد برای انجام یافتن آن «تلاش کنیم» زیرا هر امری به سادگی جریان می یابد. 

                                                                                                            بروس لی

                                                                                                         اوکلند کالیفرنیا

منبع: کتاب "گونگ فوی چینی «هنر فلسفی دفاع از خود»" نوشته: بروس لی

برداشت با ذکر لینک و منبع بلامانع است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -تعداد کل صفحات : 2 1 2