تبلیغات
همه چیز درباره بروس لی و كونگ فو - مطالب فروردین 1389
دانلود كلیپ ها و عكس های نایاب و قدیمی از بروس لی

گالری 3 و 4 و 5 والپیپر بروس لی

جمعه 6 فروردین 1389 08:43 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تصاویر ،
اینم از سه گالری والپیپر دیگر كه قولشو داده بودم و مثل قبل توی فایل های زیپ هستن حالا بازم نظر ندین


گالری3


بروس لی

دانلودگالری4

بروس لی

دانلودگالری5

بروس لی

دانلوددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 6 فروردین 1389 08:43 ق.ظ

گالری دوم آواتار مسنجر

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:44 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تصاویر ،دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

شیوه های تمرین بروس لی

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:39 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تمرینات ،

شیوه های تمرین بروس لی

 

                                                                                                                 نوشته: میچ استوم

بروس لی می گفت:«تنها راه مناسب برای آموختن دفاع از خود این است که با هر فرد جداگانه برحورد شود. هر کدام ما با دیگری اختلاف دارد٬ و به هر کدام از ما باید شکل صحیح آموخته شود. منظورم از شکل صحیح مفیدترین تکنیکی است که فرد می تواند انجام دهد. توانایی های او را باید پیدا کنیم و بعد تکنیک مناسب را پیاده کنیم.»

از نظر بروس مهم نبود که در یک لگد جانبی پاشنه از انگشت بلندتر باشد٬ به شرط اینکه اصول اولیه نقض نشده باشد. بروس معتقد بود:«در اکثر هنرهای رزمی کلاسیک تمرین صرفا" تقلید یک عمل است٬ یعنی یک محصول٬ و هویت فرد از دست می رود.»

در جیت کان دو٬ بروس تاکید فراوانی بر آمادگی جسمانی به عنوان یک ضرورت برای یک رزمی کار داشت. او می گفت:«اگر آمادگی جسمانی خوبی نداشته باشید٬ حق ندارید در یک مبارزه سنگین شرکت کنید. به نظر من بهترین ورزش در این زمینه «دویدن» است. دویدن آن قدر مهم است که شما باید تا آخر عمر آن را ادامه دهید. مهم نیست که چه ساعتی از روز می دوید٬ فقط باید بدوید. در ابتدا فقط به سادگی خود را تکان دهید٬ تدریجا" مسافت و سرعت را زیاد کنید بالاخره٬ دوی سرعت را در کار خود بگنجانید.»

بروس لی از دوشنبه تا شنبه٬ هروز بی وفقه ۱۵ تا ۴۵ دقیقه (۳ تا ۸ کیلومتر) می دوید. گاهی اوقات در حین دویدن حرکات پای جیت کان دو را انجام می داد.

برای بروس لی زمان و مکان مهم نبود. وی هیچ گاه تمارینش را ترک نکرد.

بروس معتقد بود هر کس باید برای خود برنامه ی تکمیلی داشته باشد: یعنی نباید تنها به تمرینات باشگاهی خود اکتفا کند ٬ بلگه بین جلسات تمرین باشگاه با استفاده از تجهیزات و وسایل مختلف برای تمرینات خود تمرینات جداگانه ای طراحی کند.

بروس لی به این تمرینات تکمیلی خیلی معتقد بود و با جدیت آن را دنبال می کرد تا در وضعیت جسمانی عالی باقی بماند. تمرینات او متکی به سرعت٬ چالاکی٬ انعطاف پذیری٬ قدرت٬ استقامت٬ زمان سنجی و هماهنگی بود. او به تغذیه درست و استراحت کافی نیز اعتقاد داشت.

بروس هشدار می داد که:«به صرف اینکه می بینید در این تمرینات تکمیلی پیشرفت خوبی کرده اید. نباید فکر کنید که کامل شده اید٬ به خاطر داشته باشید که هدف٬ انجام مبارزه واقعی است و این تمرینات صرفا" وسیله ای برای رسیدن به این هدف است.»

بجز دویدن٬ تمرینات تقویت شکم مانند دراز و نشست و بالا بردن پاها را نیز مفید می دانست. بروس با کنایه می گفت:«اغلب یکی از آن اساتید شکم گنده ی چینی به شما می گوید که «چی» (قدرت درونی) او داخل شکمش است! او شوخی نمی کند. واقعا" داخل شکمش شده! و از بین رفته است! در واقع او چیزی نیست به جز یک آدم چاق و بدقواره.»

در اینجا چاک نوریس عضلات شکم فردی را محک می زند که سالیان متمادی از تمارین سخت و طاقت فرسا در امان نبود !

ادامه دارد ... 

منبع:کتاب "بروس لی افسانه ای" ویراستاران "مجله بلک بلت"

برداشت با ذکر وبلاگ و منبع بلامانع است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

ادامه ی کلیپ های فلش با دو کلیپ زیبا

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:38 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: کلیپ های انیمیشنی فلش بروس لی ،
با سلام

طبق وعده ی قبلی و البته با کمی تاخیر دو کلیپ فلش دیگر نیز از آن مرد بزرگ (بروس لی کبیر) در وبلاگ قرار می دهم. این دو کلیپ فلش نسبت به کلیپ های قبلی با کیفیت تر و زیباتر می باشند.

flash 7

Download

flash 8

                    Download    

امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیره !

موفق و پیروز باشید...
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

بخشی از کتاب تائو (نویسنده:بروس لی)

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:29 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: نصیحتها و پندهای بروس لی ،
اگر توسط یک تبهکار مورد حمله قرار گرفتید چه کار می کنید؟ آیا جلوی او ایستاده و مبارزه می کنید؟یا خیلی ببخشید می زنید به چاک؟اما اگر همسرتان همراه شما باشد چه کار می کنید؟ آیا این جا می شود در رفت؟ این ها مسائل بسیار مهمی هستند.
بروس در صحنه ای از فیلم رئیس بزرگ

اگر روزنامه ای بردارید و صفحه حوادث را بخوانید  ملاحظه می کنید که عده ای نه تنها در جای خلوت بلکه در ملاء عام مورد حمله قرار گرفته اند.یک ضرب المثل قدیمی می گوید : ((از پیش آگاه شدن از پیش آماده شدن است ))و هدف من از این رهنمود  دفاع از خود نه تنهابلکه هشدار به شما است بلکه آماده کردن شما با دانش عملی در برابردشمن می باشد بدون اینکه به قدرت و هیکل او توجه شود.
دفاع از خود شوخی نیست شما باید طوری مبارزه کنید که صدمات شدیدی به شما وارد نشود و توقع صدمه خوردن هم داشته باشید.
روشی را که برای دفاع از خود می خواهم تشریح کنم از صدمه خوردن شما جلو گیری نخواهد کرد اما این شانس را به شما خواهد داد که بدون این که صدمات مهمی بر شما وارد آید پیروز شوید.شما مجبورید این موضوع را بپذیرید و اگر ضربه ای از حریف بخورید ضرورتا باید آن را فراموش کنید و با ضد حمله حریف راشکست دهید.
این موضوع را در ذهن داشته باشید:زمانی که از سوی یک تبهکار مورد حمله قرار گرفتید او هیچ موقع تصور ندارد که شما از خود دفاع می کنید و پیش ذهنیتی دارد که شما را شکست می دهد و شما با دفاع از خود و مقاومت در برابر او غافلگیرش می کنید و این به لحاظ روانشناسی پنجاه در صد بر شخصیت او تاثیر می گذارد.

اگر به هنگام شب  یا خلوت به تنهایی پیاده روی می کنید

 چنانچه گوش به زنگ و هشیار باشید احتمال حمله به شما کمتر بوده
 و با موفقیت مهاجم را خنثی می سازید. 
مواظب افرادی که از پشت سر به شما نزدیک می شوند باشید
به گامهایی که به شما نزدیک می شوند خوب گوش کنید
 به سایه هایی که به شما نزدیک می شوند خوب توجه کنید
 همیشه در خیابان ها از کنار پیاده رو ها و از قسمت کنار خیابان راه بروید
 این کار باعث می شود که کسی که می خواهد از داخل مغازه به شما حمله کند
 خودش را لو بدهد

بروس لی فقید

 دقیقا به همین علت به شما پیشنهاد می کنم در کوچه ها از وسط کوچه عبور کنید
 بیشترین مهاجمین وقتی موفق می شوند که حس ترس را در چهره شما ببینند

اگر شما حس ترس را از خود دور کنید نیمی از موفقیت او را خنثی کرده اید
 و نیمی دیگر را با ضد حمله از بین می بریدایجاد سر و صدا نیز
 باعث ترس مهاجم می شود.
امیدوارم که شما را نترسانده باشم و باعث نشده
 باشم که تصور کنید که عبور از خیابانها امنیت ندارد.
قصد من چنین نیست اما با گزارش روزنامه ها شاهد افزایش
 حملات بر افراد بی گناه هستیم.
ویژگی خاص کونگ فو در شرایط دفاعی این است که هر لحظه
 یک جریان پیوسته ای را بصورت
منظم دنبال می کند دفاع حمله است و حمله دفاع هر یک
 علت و معلول دیگری است فنون آن روان و کوتاه و بی نهایت سریع است.
ویژگی خاص کونگ فو در شرایط دفاعی این است که هر لحظه یک جریان پیوسته ای را بصورت منظم دنبال می کند دفاع حمله است و حمله دفاع
 هر یک علت و معلول دیگری است فنون آن روان و کوتاه و بی نهایت سریع است.
آنها مستقیم به یك نقطه هدایت می شوند و هیچ گونه حركت زایدی در آن وجود ندارد. سادگی یك واژه كلیدی در این (هنر)می باشد.
با حداقل انرژی حداكثر حركت انجام می شود این هنر را هم زنان و هم مردان می توانند آموزش ببینند.
افراد قد متوسط اغلب از مهاجمینی كه هیكل درشت و قیافه  بد خلقی دارند می ترسند و به همین دلیل در برابر آنها از خود مقاومتی نشان نمی دهند.
چنین مهاجمینی فقط ظاهرشان خطرناك و توانایی آنها برای صدمه زدن كم می باشد.چنین افرادی فكر می كنند كه افراد ریز جثه از هیكل و قیافه آنها می ترسند اما شما گول نخورید.
هرگز به هیكل درشت و قیافه وزبان بد كسی توجه نكنید.این موارد ویژگی های روانشناسی افراد است وربطی به استقامت وتوانایی آنها ندارد.
شاید اینها عوامل موثری باشد اما برای كسی كه ارزش واقعی را در ظاهر نمی بیند چنین نیست و به قول معروف:(هر اندازه بزرگتر باشد سنگین تر می افتد)
.اژدها وارد می شود
هیكل هرگز نشانگر قدرت و توانایی واقعی عضلات نیست.استادان بوكس چینی بیشتر به این امر واقف هستند.
اغلب افراد كوچكتر با توانایی انعطاف پذیرتر سرعت پا و حركات تند می توانند تعادل نیرو داشته باشند.
این موضوع را به خاطر داشته باشید وقتی شما وارد عملی می شوید و با حریف خود وارد مبارزه می شوید چنانچه نقطه ضعف او را پیدا كنید می توانید به راحتی تعادل او را به هم بزنید
و بر قسمت بالاتنه و صورت او حمله ور شوید و او را شكست دهید.
همچنین توجه داشته باشید وقتی كه شما تردید یا توقف می كنید شخص قوی تر این فرصت را به دست می آورد كه سنگینی خود را روی شما بیاندازد اما اگر به حركت خود ادامه دهید او موفق نمی شود
 به خصوص كه شما از او سریع تر هستید.
نكته مهمی كه قابل ذكر است این است كه وقتی تبهكار به شما حمله می كند تنها متمركز رسیدن به هدفش می باشد و به ندرت به فكر عكس العمل شما می باشد.
اگر عكس العملی انجام دهید كه او توقع آن را نداشته باشد باعث می شود پنجاه درصد از حمله او خنثی شود و حتی كاملا دست كشد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

متعلق به زمانه ما نبود

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:21 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: بروس لی از دیدگاه بزرگان ،

إبروس لی صد سال از زمانه ما جلوتر بود

دان اینو سانتو٬ شاگرد بروس لی٬ می گوید: «بروس حداقل ۱۰۰ سال جلوتر از زمان ما بود».

این جمله معترضه نادر را فردی به زبان می آورد که خودش سالیان متمادی٬ هنرهای رزمی را کار می کرده است.(یک کمربند سیاه٬ با سابقه هشت ساله در کاراته کنپو و چندین سال سابقه در کونگ فو و اسکریما٬ هنر رزمی فیلیپین)

جون ریی٬ استاد زبده تکواندو در آمریکا اذعان می کند که: «نمی دانم بروس چطور آن را انجام می داد. آن قدر سریع حرکت می کرد که حتی فرصت نمی کردید درست جاگیری کنید.» بروس بعد از اینکه سبک کار خود را از کونگ فو به جیت کان دو تغییر داد٬ از بابت اطلاق این اسم به کارش خیلی احساس پشیمانی می کرد و می گفت: «من از اینکه هر نوع مبارزه ای را تحت عنوان سبکی قرار دهم٬ متنفرم. مبارزه نباید به شکل سبک خاصی انجام گردد. زمانی که می خواهید مبارزه کنید٬ باید کاملا" آماده باشید تا بتوانید با هر نوع حریفی مقابله کنید. حالا این حریف یک بوکسور باشد یا جودوکار یا کشتی گیر

بروس با ترکیب چند نوع مختلف از رشته های ورزشی٬ جیت کان دو را ابداع کرد. مثلا" گارد ایستاده چپ را از شمشیر بازی اقتباس کرد. «علت استفاده من از این گارد نامعمول٬ به این خاطر است که بیشتر افراد راست دست هستند و چون دست و پای راست قوی تر و سریع تر از چپ هستند٬ چرا با قرار دادن دست و پای راست در جلوی خود٬ از آنها استفاده نکنیم؟ » بروس حس می کرد این نوع گارد٬ انسان را قادر می سازد تا به میزان ۸۰٪ از دست و پای راست خود استفاده کند.

وضعیت ساوت پا در جیت کان دو

بروس در به کار بردن دست و پایش (به ویژه دستانش) خیلی فرز بود. در اوایل دهه شصت در سراسر کشور نمایشاتی اجرا می کرد. یکی از تکنیک های مورد علاقه اش این بود که یکی از حضار داوطلب (که معمولا" یک کاراته کای زبده بود) دعوت می کرد تا بیاید و ضربه مشت او را مهار کند. بیشتر کاراته کاها انتظار داشتند ضربه مشتی که به طرف صورتشان می آید مهار کنند٬ به ویژه اگر از پیش به آنها خبر داده شود. اما یک نفر هم نبود که بتواند ضربه مشت بروس را مهار کند. چرا؟ درست مثل شمشیرباز که حمله رو به جلو خود را از قبل به حریف اعلام نمی کند٬ بروس نیز هرگز ضربه مشتش را به حریف نمی فهماند. بروش ذاتا" هوشیاری زیادی داشت و عملا" هم آن را به کار می برد.

محمد علی (کلی) بت بروس لی در بوکس بود. محمد علی بزرگترین بوکسور سنگین وزنی بود که بروس تا به حال دیده بود. بروس آن قدر فیلم های او را می دید تا بیشتر حرکاتش را یاد بگیرد. بروس برای اینکه بتواند حرکات او را عینا" تقلید کند٬ فیلم های او را در آینه می دید٬ چون گارد بروس چپ بود و گارد محمد علی راست٬ او می توانست گارد محمد علی را در آینه٬ چپ ببیند.

بروس لی در حال اجرای ضربه آپرکات

بعد از اینکه بروس به امریکا بازگشت٬ بیشتر مراقب جسم و سلامت خود شد. غذاهای مغذی مصرف می کرد و زیاد ورزش می کرد. نامعمول نبود اگر ۱۵۰۰ میلیگرم به طور روزانه ویتامین C مصرف کند و در جاده های کوهستانی پنج کیلومتر بدود. اما هدف بروس داشتن عضلات حجیم و بزرگ نبود٬ بلکه او تمرین می کرد تا تعداد بیشتری از عضلاتش را به کار بیندازد و قدرت خود را زیاد کند تا بتواند آنها را در مبارزه به کار ببرد. به طور مثال٬ او عضلات شکمی قدرتمندی داشت تا ضربات وارده به شکمش را مهار کند.

برای تقویت عضلات ساعدش٬ یک هالتر ۳۲ کیلویی را با دو دستش بلند می کرد و آن را در راستای سینه اش به مدت چند ثانیه به طور افقی نگه می داشت و با غرور می گفت:«کمتر وزنه برداری می تواند این وزنه ها را به این شکل تا این مدت نگه دارد.» گاهی روی نیمکت می نشست و در حالی که یک جفت دمبل ۱۲ کیلویی را مرتب بالا و پایین می برد٬ مشغول تماشای تلویزیون می شد.

در مجموع وسایلش٬ دو نوع کیسه بوکس سرعتی داشت: یک نوع قدیمی که از سقف آویزان بود و یک نوع جدید. چندین کیسه بوکس سنگین داشت که یکی از آنها در حدود ۹۱ کیلوگرم وزن داشت. بروس می گوید:«این کیسه بوکس را تاب می دادم و اگر با یک لگد می توانستم آن را متوقف کنم٬ می فهمیدم که قادرم یک مرد ۱۸۰ کیلویی را به زمین بزنم

بروس وسایل متعدد دیگری نیز داشت٬ مثل یک آدمک چوبی با چهار دست و پا٬ ماکی وارا٬ هیدرولیک لگد زنی و چندین کیسه برزنتی مخصوص لگد و مشت.

منبع:کتاب بروس لی افسانه ای ویراستاران مجله بلک بلت

موفق باشید

نظر یادتون نره


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

کلیپ قدرت بروس لی bruce lee power

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:12 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: ویدئو کلیپ ،

کلیپ فوق العاده ای که امروز مد نظر دارم برایتان قرار دهم منتخبی از حرکاتی است که قدرت بروس لی را نشان میدهد که شامل ضربات پا و دست در کیسه بکس , مشت یک اینچی (مشت معروف بروس لی که در فاصله یک اینچ از هدف رها میکرد و حاضرین را از قدرتش متحیر مینمود) در بدن و کاشی و ضربه بسیار قدرتمند پا در کاشی و پودر کردن آن است.توجه كنید كه این تصاویر همگی از ده ها كلیپ گوناگون در مكانهای مختلف تهیه شده و به صورت یك كلیپ پر محتوا در آمده


 strength


دانلود
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 21 بهمن 1391 02:44 ق.ظ

شعری زیبا که بروس لی بدان علاقه داشت :

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:10 ق.ظ

نویسنده : آرش

چهره همیشه خندان بروس لی

باران

ابرهای تیره٬

شکوفه های پژمرده و مهتاب کم سو٬

پرواز سراسیمه پرندگان٬

فرا رسیدن فصل تنهای خزان٬

زمان جدایی ماست.

خیلی حرف ها زده شده است٬ اما

احساس ما هنوز نسبت به هم عوض نشده است.

این شعر را نزد تو می گذارم٬

آن را زمانی که سکوت جهان تسخیرت کرد٬

و یا وقتی که از هیاهوی پرجنجال خسته شدی٬بخوان٬

جدایی ما طولانی خواهد بود٬ و

به خاطر بسپار٬

که تمامی اندیشه هایم همواره برای تو بوده است.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

خانواده بروس لی و نام واقعی او

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:01 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: زندگینامه ،

پدر بروس لی از ایالت « گوان دونگ نانگ های » چین بود و بروس لی در تاریخ 27 نوامبر 1940 در سال اژدها در بیمارستان چینی شهر جوجین شان (سان فرانسیسکو) – جایی که چینی های زیادی در آنجا زندگی می کنند – متولّد شد نام اصلی فوق ستاره سینما « لی جون فان » بود. ولی بعد ها در اداره ثبت احوال اسم بروس لی را به عنوان نام هنری برای خود انتخاب کرد .

بروس لی به همراه خانواده اش در هنک کنگ (وسط بروس لی)

بروس لی

اعضای خانواده بروس لی هفت نفر بودند . اسم پدر او «لی هوی چوئن» و نام مادرش گریس می باشد. پدر او خواننده اپرا بود و در ووشو مهارت زیادی داشت وبه همین خاطر در پیشرفت بروس لی تأثیر زیادی گذاشت. نام خواهر بزرگ بروس «اگنس» ، خواهر کوچکش«فیبی»، برادر بزرگش «لی جون شن» و برادر کوچکش «لی جون خوی» می باشد.

بروس در ماه دوم (فوریه) سال 1964 میلادی با دختری مهربان، زیبا و دلسوز به نام لیندا ازدواج کرد. خانم لیندا در زندگی وکار پشتیبان خوبی برای همسرش بود . آنها بعد از ازدواج صاحب یک پسر به نام «براندون لی» ودختری به نام «شانون» شدند.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

هوشیاری

یکشنبه 1 فروردین 1389 04:00 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: سبك جیت کان دو ،
بروس لی در حال دفع ضربه دان اینو سانتو

عکس العمل سریع دست و پای بروس لی یکی از هنرمندان رزمی سرشناس را دچار حیرت نمود.بروس تمایل داشت مشتها و لگدهایش را درست قبل از لحظه ای که حریف مشت و لگد خود را روانه ی وی می سازد، پرتاب نماید.

همه ی کسانی که برای اولین بار او را می دیدند چنین به نظرشان می رسید که او صاحب نوعی غریزه ی خاص یا حس ششم است که امکان خواندن افکار درونی مردم را به او می دهد !

شاید مبارزه با فردی نظیر وی برای عده ی زیادی مایوس کننده بود . زیرا بدون آنکه حتی فرصت یک چشم به هم زدن را به حریف بدهد، به سرعت بر او غلبه می یافت.

راز عکس العمل سریع بروس لی در حس هوشیاری پرورش یافته ی او که در نتیجه ی سالها تعلیم و تمرین توسعه یافته بود، نهفته و مکمل تکنیکهای دست و پای او محسوب می شد.

سریع بودن صرف حرکات دست و پا لزوما" بدان معنا نیست که شما می توانید با مشت و لگد حساب حریفتان را برسید.به بیانی دیگر، سرعت صرفا" ضامن آن نیست که ضربه ی شما قبل از آنکه ضربه ی حریف به شما اصابت کند، به او بخورد.اما توسعه ی حس هوشیاری، سانس شما در غلبه کردن بر او به طور چشمگیری افزایش می یابد.

منبع:شیوه رزمی بروس لی جلد ۲

نظر یادتون نره !!
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 27 اسفند 1388 04:11 ق.ظتعداد کل صفحات : 2 1 2