تبلیغات
همه چیز درباره بروس لی و كونگ فو - مطالب مرداد 1388
دانلود كلیپ ها و عكس های نایاب و قدیمی از بروس لی

دو كلیپ غم انگیز از تشییع پیکر بروس لی

شنبه 10 مرداد 1388 09:53 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: ویدئو کلیپ ،
امروز دو كلیپ غم انگیز از تشییع پیکر بروس لی قرار دادم.
دقت كنید كه بروس لی دو تشییع جنازه داشت یك تشییع جنازه در هنگ كنگ و دیگری در سیاتل.دانلود تشییع پیكر بروس لی در هنگ كنگ
دانلود تشییع پیكر بروس لی در سیاتل و تصاویری ار قبر ایشان در آنجادیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 16 مهر 1391 11:28 ق.ظ

زندگینامه بروس لی

جمعه 9 مرداد 1388 05:17 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: زندگینامه ،
 

بیست و هفتم نوامبر سال 1940،بروس لی در بیمارستان"جکسون استریت"(Jackson Street Hospital)شهر"سن فرانسیسکو"(San Froncisco)آمریکا متولد شد.این سال به تقویم کشاورزی سنتی چین سال اژدها بود."گریس لی"(Grace Lee)مادر وی زنی دو رگه آسیائی و اروپائی و "لی هوی چون"(Lee Hoi Cheun)پدر بروس لی بازیگر معروف اپرای محلی استان"گوانگ دونگ"بود.این خانواده دارای فرهنگ مختلط بود و همین امر بر سرنوشت بروس لی تاثیرگذار شد.

معبد بودائی "شائو لین"منشا کونگ فو است و نسلهائی از استادان این رشته برای گسترش آن در تلاش بوده و هستند.اما نخستین کسی که جهان را با کونگ فو چینی آشنا ساخت،بروس لی بود.وی که از کودکی به آموزش کونگ فو می پرداخت،به دلیل آنکه یک چینی تبار کامل نبود،در جریان آموزش کونگ فو با مشکلات فراوانی مواجه شد.برخی از استادان کونگ فو تنها چینی ها را به عنوان شاگرد می پذیرفتند و از آموزش وی خودداری می ورزیدند.

بروس لی کم کم رشته های مختلف کونگ فو از جمله مشتزنی"یونگ چون"(wing chun)را آموخت و متوجه شد که هیچ یک از آنها را به حد کاملا خوب نمی داند.وی سپس در دانشگاه کاتولیک"لاسالی" هنگ کنگ(La Salle College)به فراگیری مشتزنی و شمشیربازی پرداخت. سال 1965 بروس لی به شهر سن فرانسیسکو آمریکا سفر و تدین مقالاتی برای مجله "بلاک بلت"(Black Belt)مجله معروف کونگ فو جهان را آغاز کرد.دیدگاه های توین وی در این مقالات و نتایج خوب او در مسابقات ووشو مورد توجه همتایان و فیلم سازان هالیوود قرار گرفت."ویلیام دوزیه"(William Dozier)یکی از تهیه کنندگان فیلم هالیوود بروس لی را می پسندید و رل مهمی در سریال "The Green Hornet"به وی اختصاص داد.بازیگری در این سریال نخستین گام بروس لی به هالیوود بود و از آن پس ستارگان فیلم آمریکا آموزش کونگ فو از وی را آغاز کردند که از میان آنها می توان به "جیمس گابین"(James Gobin)اشاره کرد. بروس لی

سدرلین"شاگرد دیگری بروس لی از لی دعوت کرد تا در سریال "رئیس بزرگ"(The Big Boss)بازی کند.این نخستین اثری بود که در آن جیتکوندو(jeet kun do)نوعی کونگ فو که توسط بروس لی اختراع شده بود،به نمایش در آمد.به دلیل تبعیض نژادی،بروس لی نتوانست رل مهمی در سریال "کونگ فو"به عهده گیرد.وی ناامید شده و به آسیا بازگشت.وی در این زمان به بازیگری در فیلم"Fist of Fury"در یک روستای تایلند دعوت شد و همکاری خود با شرکت فیلم"جیا هه"هنگ کنگ(goldenharvest company)را آغاز کرد.حرکات تعجب آور و شگفت انگیز بروس لی در فیلم"Fist of Fury"محافل ووشو و فیلمسازی چینی و خارجی را تکان داد.سهم وی در این فیلم از یک بازیگر معلولی فراتر بود.حرکات رزمی در این فیلم که با کمک بروس لی طراحی شده بود،از آثار شبیه گذشته دشوارتر و سریعتر و شگفت انگیزتر بود.بروس لی در صحنه ای از  فیلم خیابان طولانی

شهرت بروس لی در آمریکا باعث شد فیلمسازان بیشتری در هالیوود از وی برای بازیگری دعوت کنند،اما لی می دانست که سرنوشت وی در هنگ کنگ بهتر از آمریکا خواهد بود.  اثر بعدی بروس لی"The Chinese Connection"بود.این فیلم که در هنگ کنگ ساخته شد،سرنوشت بروس لی را تغییر داد.این فیلم بیانگر داستان انتقامجویی "چن جن"برای مرگ "هوا یوان جیا"معلم کونگ فوی وی،بازتابات زیادی در میان تماشاگران چینی که در گذشته به دلیل تجاوز و خشونت ژاپن در چین در رنج بودند،به دنبال داشت.فیلم"The Chinese Connection"جایگاه بروس لی را به عنوان ستاره بین المللی تعیین کرد و موج آموزش ووشو را در سراسر جهان بر انگیخت.

او در دانشگاه با لیندا آشنا شد و ازدواج كرد. حاصل ازدواجشان یك پسر بود كه از لحاظ قیافه مانند چینی‌ها شبیه پدرش و از لحاظ رنگ پوست و مو مانند غربی‌ها كه شبیه مادرش بود. نامش را براندون نهادند. در واقع تركیبی از دو نژاد چینی و غربی بود. آوازه شهرت كاراته بازی او در آمریكا پیچید و به دلیل داشتن سابقه بازیگری در دوران كودكی و نوجوانی، تهیه كنندگان فیلم در ‌هالیوود از او تقاضای بازی نمودند و او را اژدهای كوچك لقب دادند.

سال 1972،بروس لی به تولید فیلم"راه اژدها"(The Way of Dragon)پرداخت.این نخستین فیلم هنگ کنگی بود که در اروپا ساخته شد.بروس لی کارهای طراحی،کارگردانی و بازیگری این فیلم را به عهده گرفت.صحنه نبرد "تانگ لونگ"(بازیگر آن بروس لی)با قهرمان کاراته جهان در این فیلم زیباترین صحنه نبرد کونگ فو تا امروز تلقی می شود.

بروس لی در صحنه ای از فیلم راه اژدها

بروس لی در هالیوود شهرت پیدا نکرد،اما با موفقیت فیلم های "Fist of Fury"،"Way of Dragon"،"The Chinese Connection"و"Game of Death"،هالیوود نهایتا ارزش واقعی بروس لی را درک کرد.

اما روز تاسف آور برای حامیان بروس لی فرا رسید.دو هفته قبل از مراسم پخش فیلم"Game of Death"آخرین فیلم بروس لی،وی به طور ناگهانی جان باخت.این خبر جهان را تکان داد و حامیان بروس لی را تا حدی غمگین و اندوهناک کرد که باور نمی کردند بروس لی پرانرژی و مشتاق حیات آنها را ترک گفته است.

حقیقت مرگ بروس لی هنوز در پرده ابهام است. قتل او توسط باجگیران هنگ کنگی به علت باج ندادن، ضربه کشنده یک ورزشکار رزمی، زندگی در یک خانه نفرین شده در هنگ کنگ و مرگش به خاطر طلسم خانه و بالاخره استفاده بیش از حد مواد مخدر از شایعه هائی بود که درباره مرگ او رایج بود. پزشک و پلیس علت مرگ او را نارسائی مغزی گزارش دادند که منجر به مرگ او شده بود. جسد بروس لی را بدون هیچ گونه نشانی از جراحت و یا ضربدیدگی در حال خواب، در آپارتمان دوستش واقع در هنگ کنگ یافتند.

مصاحبه با بروس لی در تلویزیون

پسر بروس لی، براندون لی نیز بازیگر فیلم های حادثه ای بود. براندون لی سر صحنه فیلم کلاغ در سال 1994 به اشتباه توسط یک گلوله شلیک شده از یک اسلحه مجروح شد، و به علت خونریزی زیاد پس از مدتی درگذشت. مر گ او نیز مانند مرگ پدرش شایعاتی را در پی داشت.

براندون لی (پسر بروس لی)

کونگ فو و فیلم دو موضوع اصلی زندگی بروس لی بود و پس از مرگ وی،سراسر هنگ کنگ مدت ها در اندوه و تردید به سر می برد.از دهه هفتاد قرن گذشته،واژه انگلیسی جدیدی در فرهنگ های مختلف هویدا شده است که آن را " Kung Fu"می نامند.سازمان بین المللی ووشو بروس لی را به عنوان یکی از هفت کونگ فو باز برتر جهان انتخاب کرد و هر سال قبل از مسابقات سالانه عالی ووشوی آمریکا،مراسم دعا برای بروس لی برگزار می شود.اکنون،فیلم های "جت لی"(Jet Lee)و"جکی چان"(Jacky Cheng)کونگ فو بازان معروف چینی در هالیوود به عنوان جایشنینان بروس لی در سراسر جهان مورد پسند هستند.اما مردم فراموش نخواهند کرد آنکه درهای کونگ فو چین را رو به جهانیان گشود،کسی جز بروس لی نبود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 20 اسفند 1388 05:53 ب.ظ

كلیپی از نمایش نانچیكو توسط بروس لی

سه شنبه 6 مرداد 1388 06:23 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: ویدئو کلیپ ،
این هم یه كلیپ بسیار زیبا و شگفت انگیز از نمایش نانچیكو توسط بروس لی.توجه كنید این حركات دقت بسیار بالایی میخواهد .
به ذره ای از دقت و تمركز حواس بروس لی فقید پی ببرید.
امیدوارم كه لذت ببرید

كلیپی از نمایش نانچیكو توسط بروس لی


 
دانلود
             سربلند باشید.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 21 بهمن 1391 02:49 ق.ظ

توضیح كلی سبك جیت كان دو

شنبه 3 مرداد 1388 08:31 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: سبك جیت کان دو ،

جیت کان دو

نامواره جیت کان دو. نویسه‌های چینی گرداگرد نماد تایجیتو می‌گوید: «از هیچ راه به عنوان راه استفاده نکن، هیچ محدودیتی را محدودیت ندان». پیکان‌ها نمادگر جنبش بی‌پایان کیهان است.

جیت کان دو (به چینی: 截拳道) یکی از ورزش‌های رزمی سرزمین چین است که توسط بروس لی، کونگ فوکار و هنرپیشه معروف سینما پایه گذاری شد.

بیشتر تکنیک‌های جیت کان دو براساس هنر رزمی وینگ چون كونگ‌فو طراحی شده‌است، چرا که بروس لی تمرینات کلاسیک رزمی خود را در هنگ کنگ زیر نظر استاد ییپ من استاد بزرگ این سبک انجام داده‌بود.

فنون وینگ چون در جیت کان دو به شکلی تغییر یافته‌اند که کاربردی تر باشند و استفاده از سلاح‌های سرد نیز در آن بسیار گسترده‌تر است. بسیاری از ضربات و حركات سایر هنرهای رزمی به‌آن افزوده شده‌اند، به طوریكه برخی جیت ‌كان‌ دو را اولین رشته و الگوی ابتدایی هنرهای رزمی تركیبی می‌دانند.

روش استفاده از سلاح‌های سرد در جیت کان دو بر پایه هنرهای رزمی کالی و اسکریما است از همین رو این رشته جیت كان دو كالی اسكریما نیز نامیده می‌شود.

این رشته گاهی جان فان کونگ فو نیز نامیده می شود. جان فان حروف اول نام بروس لی در زبان چینی است. به همین جهت در سال ۲۰۰۴ بنیاد بروس لی نام رسمی این هنر رزمی را به جان فان جیت کان دو تغییر داد.

مراحل آموزشی
آموزش جیت کان دو در سه مرحله مقدماتی، متوسط و پیشرفته صورت می‌گیرد که هنرجویان آن را در ۱۰ مرحله طی می‌کنند تا به عنوان تکنسین ۱ که تقریباً شبیه دان ۱ است شناخته شوند.

در طول این مدت لباس آن‌ها شامل شلوار سیاه و تی شرت است که رنگ تی شرت طی این مراحل تغییر می‌کند و با هر مرحله‌ای یک آرم «یین و یانگ» بر روی لباس او اضافه می‌شود. تعداد این آرم‌ها درجه جیت کان دو کار را نشان می‌دهد. هنرجو پس از رسیدن به مرحله تکنسینی می‌تواند کت بروس لی را به تن کند

تفاوت‌های جیت کان دو و وینگ چون
یکی از تغییرهای اساسی که بروس لی در سیستم چی سائو وینگ چون انجام داد، شکل ایستادن هنگام انجام چی سائو بود. در وینگ چون پاها روبروی هم و به اندازه عرض شانه‌ها ازهم جدا می‌باشند، پاشنه‌ها به طرف بیرون و زانوها به طرف داخل قرار می‌گیرند. به نظر بروس لی این ایستادن باعث کندی و سنگینی حرکت بدن بود. برای همین در جیت کان دو، چی سائو با پای راست یا چپ جلو ایستاده و پاشنه پای عقب بالا انجام می‌شود.

دیگر تغییر بروس لی روی فوک سائو بود که برخلاف وینگ چون تکنیک‌های دست را با پشت دست، ساعد یا بند انگشتان که آن‌ها را غیرطبیعی و موجب زخمی شدن فرد می‌دانست، انجام نمی‌داد و ضربات دست را به سبک بوکسورها اجرا می‌کرد

ابداع سبک جیت کان دو

پس از سفر بروس لی از هنگ کنگ و عدم دسترسی به استاد ییپ من، او به فکر ایجاد روشی رزمی افتاد. ایده‌ جیت کان دو در سال ۱۹۶۵ در ذهن بروس لی متولد شد.مبارزه با وان جک مان تأثیر بسزایی بر فلسفه مبارزه بروس لی گذاشت. با آن که بروس حریفش را به طرز فجیعی شکست داد، اما معتقد بود که آن مبارزه بیش تر از حد معمول طول کشیده و او نتوانسته‌است آنطور که انتظار دارد از تکنیکهای وینگ چون استفاده کند، بعلاوه او دیگر نمی‌توانست به یادگیری و تکمیل هنر رزمی وینگ چون بپردازد چون فرسخها از استادش دور بود.

او به سیستمی احتیاج داشت تا به شکوفایی هرچه بیشتر داشته‌هایش بپردازد. به همین خاطر با تاکید بر «کاربردی بودن، انعطاف پذیری، سرعت و کارآمدی» به توسعهٔ سیستم جدیدی پرداخت. او شروع به استفاده از روش‌های آموزشی متفاوتی کرد: بدنسازی برای افزایش قدرت، دویدن برای افزایش استقامت، تمرینات کششی برای انعطاف پذیری و بسیاری از روش‌های دیگر که او دائماً در حال منطبق کردن با سیستمش بود.

لی بر آنچه که «روش بی روشی» می‌نامید بسیار تاکید داشت. ایده‌ای که بیانگر رهایی از روشهای فرمالیته -همان سبکهای سنتی- بود. بروس لی احساس می‌کرد سیستمی که او «جان فان کونگ فو» (آموخته‌های بروس لی از هنرهای رزمی) نامیده‌است، محدود کننده‌است و به همین خاطر آن را به آنچه که با نام جیت کان دو توصیفش کرد، تغییر شکل داد. نامی که بعدها از مطرح کردن آن اظهار پشیمانی کرد چون از نام جیت کان دو نیز ویژگی‌های خاصی برداشت می‌شد که هر سبکی به نوبه خود ادعا می‌کند، درحالیکه ایدهٔ هنر رزمی او خروج از هر گونه عوامل محدود کننده بود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 24 اسفند 1388 01:23 ق.ظ

پندهای بروس لی

شنبه 3 مرداد 1388 08:27 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: نصیحتها و پندهای بروس لی ،

پندهای بروس لی1-شما وقتی وظیفه تان را به خوبی انجام داده اید که مقداری بیش از آن را انجام داده باشید.

2-اگر هرکسی به همسایه اش کمک کند کسی بدون یار نمیماند.

3-استقامت و پایداری در مشکلات موفقیت را پشت سر دارد.

4-یک مرد عاقل از یک سوال احمقانه بیشتر فرامیگیرد تا یک مرد احمق از یک جواب عاقلانه.

5-خوش بینی و اعتقاد به هدف ما را به موفقیت راهنمایی میکند.

6-شکیبایی و صبر بهره فراوان دارد و عدم آن مانع رسیدن به قدرت و تمرکز حواس و پیروزی است.

7-یک مربی خوب شاگردانش را همیشه در نفوذ خودش دارد.

8-انسانهای فربه و تنبل نخاهند توانست بمانند یک انسان عادی زندگی کنند.

9-دیروز خیال است ولی حالا حقیقت دارد.

10-ابلهان زبان دراز دارند.

11-در عمل باید انسان بود نه در ظاهر.

12-لذت زندگی در کمک به دیگران است.

13-حقیقت در سادگی است.

14-داشتن مهم نیست راه بدست آوردن آن اهمیت دارد.

15-رقابت سازنده ی جهت دستیابی به هدف به زندگی شما معنی و دوام میبخشد.

16-عمل هر فردی نمایانگر اندیشه اوست.

17-گستاخی و از رو نرفتن ابزار پیروزی شمایند.

18-اگر شما زندگی را دوست دارید وقت را غنیمت شمارید.زندگی مملو از دقایق و اوقات میباشد.

19-اگر انسان قدرت پیروز شدن بر نفس خویش را داشته باشد در همه کارها میتواند پیروز شود.

20-کسانی که نادانند مانند اشخاصی میمانند که در تاریکی راه میروند و هرگز نیاز به چراغ را احساس نمیکنند.

21-شما اگر آماده فراگیری باشید میتوانید در زندگی موفقیتهای فراوانی به دست آورید.

22-اگر شما خود را احمق بسازید بسیار کسانی هستند که از شما سو استفاده میکنند.

23-اگر شما فقط به هدف فکر کنید هرگز به آن دست نمیابید.

24-داشتن شما را قدرتمند میسازد اما رفتار و اندیشه شما باعث احترام به شماست.

25-اگر امروز راست بگویید فردا دروغ نخواهید گفت.

26-تحصیل علم مردان بزرگی میسازد.

27-پولدار شدن همیشه هدف نیست خدمت کردن ساده به دیگران نیز باید هدف باشد.

28-یکی از علل بزرگ شکست فقدان تمرکز حواس میباشد.

29-هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آن را غیر ممکن سازید.

30-اشتباهات معمولا برگشت پذیرند اگر کسی جرات پذیرفتن آنها را داشته باشد.

31-کسی که میخواهد موفق شود بایستی بیاموزد که چگونه بجنگد,رقابت کند,زحمت بکشد.

32-همیشه بدنبال فراگیری باشید.

33-نبین که میگوید ببین چه میگوید.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 27 اسفند 1388 04:25 ق.ظ

توضیح مختصر نظریه یین و یانگ

جمعه 2 مرداد 1388 05:00 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: نظریه یین و یانگ ،

كونگ فو بر اساس نظریه یین و یانگ بنیاد شده است. یین و یانگ یك زوج نیروی همزیست و مكمل اند كه همواره و بدون هیچ وقفه ای در این جهان فعالیت می كنند. قسمت سیاه دایره یین نامیده می شود. یین می تواند معرف هر چیزی در این جهان هستی از قبیل : منفی بودن انفعالی بودن ملایمت و آرامی تخیلی بودن – ماه – تاریكی – شب و ......... باشد. قسمت دیگری كه این چرخه را كامل می كند یانگ نامیده می شود كه نماینده مثبت بودن – فعال بودن – سفتی و استواری – واقعیت پسندی – خورشید – روشنی – روز و .........میباشد.

اشتباه رایجی كه اغلب مردم مرتكب می شوند این است كه این نماد یین و یانگ را به مثابه گونه ای دوگانه در نظر می گیرند. تا وقتی كه این جوهر یگانه را به دو قطب تقسیم می كنیم از ادراك حقیقت عاجزیم. در واقع جزع مكمل هر شیئی در خود او قرار دارد و تنها این ادراك و ذهن انسان است كه آنها را به دو دسته مخالف تقسیم می كند.  خورشید وجودی مخالف ماه نیست آنها مكمل یكدیگر بوده و وجود هر كدامشان لازم و ملزوم وجود دیگریست. ما نیز نمی توانیم بدون وجود هر یك از آنها به زیستن ادامه دهیم. به همین ترتیب زن  مكمل وجود مرد است چرا كه بدون وجود زن ممكن نیست مردی بر صحنه خاك پدید آید و عكس این مطلب نیز صادق است. یگانگی یین و یانگ لازمه زندگی است. اگر یك دوچرخه سوار را در نظر بگیریم كه می خواهد به سوی مقصد مشخصی حركت كند در میابیم كه او نمی تواند به طور هم زمان با هر دو پا ركاب بزند. به همین ترتیب اگر هم اصلا" ركاب نزند از رسیدن به مقصد باز خواهد ماند. برای آنكه به جلو حركت كند مجبور است به طور متناوب به یكی از ركاب ها فشار بیاورد و ركاب دیگر را آزاد بگذارد. در اینجا عمل حركت كردن رو به جلو مستلزم هماهنگی و اتحاد بین دو عمل فشار دادن و آزاد كردن متناوب ركابها می باشد. بنابر این هر موجودی عامل به وجود آورنده موجود دیگری می باشد. در نماد یین و یانگ نقطه سفیدی در قسمت سیاه و نقطه سیاهی در قسمت سفید وجود دارد. این نقاط نشان دهنده تعادل در زندگی است. چرا كه هیچ موجودی نمی تواند با كنار نهادن یكی از این دو نیرو و حركت افراطی به سوی دیگر مدت زیادی زنده بماند. فرقی نمی كند كه این جهت گیری افراطی به سوی مثبت باشد یا منفی. بنابراین نرمی و آرامی باید با وجود محكمی و استواری آمیخته باشد و محكمی و استواری با جوهر نرمی و آرامش. به همین دلیل است كه یك كونگ فو كار باید مانند فنر انعطاف پذیر باشد. درختان خشك و انعطاف ناپذیر در اثر وزش باد به آسانی می شكنند. بنابراین در كونگ فو و یا هر شیوه دیگری فرد باید ملایم و مهربان باشد اما نه تا سرحد افراط.  راسخ و استوار باشد اما نه خشن و نا مهربان و اگر قدرتی هم دارد باید لطافت و ملایمت قدرت خویش را حفظ كند. قاطعیت و استواری اگر با ملایمت آمیخته نباشد قدرتمندی به حساب نمی آید. بدین ترتیب اگر كسی بتواند نرمی و ملایمت خویش را با قاطعیت و راسخ بودن همراه كند هیچ كس نمی تواند از دیوار بلند دفاعی او عبور كند. این اصل پیروی از اعتدال بهترین وسیله را برای محافظت از آدمی فراهم می آورد. چراكه ما وجود این یگانگی ((  یین و یانگ )) را در تمامی اشیاء باور داریم و آن را با دوگانگی و ثنویت در هم نمی آمیزیم. ما با فاصله گرفتن از هردو سوی افراط و تفریط فضایی از آرامش خیال فراهم می آوریم. حتی اگر به یكی از دو سوی افراط و تفریط متمایل شویم مجبور خواهیم شد به منظور مهار آن همراهش به حركت درآییم. این گام نهادن در راه افراطی كه بدون اتصال و پیوستگی با آن صورت می گیرد خلاصی از آن به شمار می رود. هنگامی كه حركت به یكی از دو نهایت یین و یانگ می رسد واكنشی آغاز می گردد. یعنی هنگامی كه یانگ به نهایت می رسد به ین تبدیل می گردد و هنگامی كه یین ( كه به وسیله یانگ فعال شده ) به نهایت می رسد دوباره به حالت یانگ باز می گردد به همین دلیل است كه هر یك از آنها علت و معلول دیگری به شمار می رود. مثلا" هنگامی كه كسی خیلی كار می كند خسته شده و مجبور به استراحت می گردد ( از یانگ به یین ) و پس از استراحت می تواند دوباره به كار و فعالیت بپردازد ( بازگشت از یین به یانگ ). این تبدیل بی پایان یین و یانگ همواره ادامه دارد تا هنگامی كه یك مرحله از سیكل هستی به پایان خود رسد.

به كار گیری نظریه یین و یانگ در كونگ فو به نام قانون هماهنگی شناخته می شود. بدین صورت كه كونگ فو كار باید خود را با نیروی حریف همساز كند و با آن مخالفت نورزد. به فرض مثال هنگامی كه فرد A بر روی فرد B نیرویی اعمال می كند فرد B با آن مخالفت نمی كند ولی كاملا" هم اجازه اعمال نیرو نمی دهد چرا كه هر دوی این حالات دو سوی افراط یا تفریط واكنشی می باشند و به جای آن فرد B باید با اعمال نیروی كمتری نقش مكمل نیروی فرد A را بازی كند و او را در همان جهت حركت خودش رهبری نماید. همان گونه كه قصاب به جای بریدن استخوانها گوشت را از روی آنها برمیدارد و بدین ترتیب چاقوی خویش را از خطر كند شدن در امان می دارد. كونگ فو كار نیز باید با دنبال كردن جهت حركت حریف خود بدون آنكه با نیروی او مخالفت ورزد و یا حتی با او نزاع نماید از خویشتن محافظت كند. ( كنش خود به خودی یا روانی ). این كمك خود به خودی به حركت حریف یعنی فرد A منجر به شكست او خواهد شد. هنگامی كه كونگ فوكار نهایتا" به درك نظریه یین و یانگ نائل می آید با نرمی و ملاطفت یا زمختی و قاطعیت خویش موجب برپا شدن نزاع نمی گردد. او در هر لحظه همان كاری را انجام می دهد كه حقیقتا" بایسته است. در واقع تمامی فرمها و تكنیكهای متداول به یك سو نهاده می شوند و حركات كونگ فو كار به حركاتی روزمره تبدیل می گردند. دیگر لازم نیست كه او مانند بسیاری از استادان شیوه های دیگر به توجیه خویشتن بپردازد و روان یا قدرت درونی خود را به دادخواهی وادارد. برای او مسیر طولانی پرورش یافتن در هنر رزمی به راه ساده ای تبدیل خواهد شد. بنابر این تنها كسانی كه در نیمه راه تربیت و تهذیب قرار دارند به توجیه و تبرئه خویشتن و یا لاف و مباهات نیازمندند


دیدگاه ها : اینجا نظر بدهید
آخرین ویرایش: یکشنبه 4 مرداد 1388 12:04 ب.ظ

عكسهایی زیبا از بروس لی

جمعه 2 مرداد 1388 04:51 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: تصاویر ،
برای جلوگیری از كند شدن سایت عكس ها در ادامه مطلب میباشند
ادامه مطلب

دیدگاه ها : اینجا نظر بدهید
آخرین ویرایش: - -

6 فلش بروس لی

جمعه 2 مرداد 1388 01:31 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: کلیپ های انیمیشنی فلش بروس لی ،
سلام خدمت شما دوستان عزیز

امروز تصمیم دارم چند فلش نسبتا" زیبا از بروس لی٬ تقدیم کنم به شما دوستان خوبم 

flash 1

Download

flash 2

Download


flash 3

                       Download

flash 4

Download


flash 5

Download

flash 6

Download


امیدوارم مورد پسندتون قرار بگیره !

توجه:به زودی چند فلش دیگر نیز به وبلاگ اضافه خواهد شد .

لطفا نظر بدهید


دیدگاه ها : اینجا نظر بدهید
آخرین ویرایش: - -تعداد کل صفحات : 2 1 2