تبلیغات
همه چیز درباره بروس لی و كونگ فو - پیدایش كونگ فو
دانلود كلیپ ها و عكس های نایاب و قدیمی از بروس لی

پیدایش كونگ فو

شنبه 1 خرداد 1389 09:56 ق.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: كونگ فو ،

پیدایش كونگ فو


پیدایش كونگ فو معبد شائولین


همانطوركه میدانید کونگ فو نیز سبکی از ورزشهای رزمی میباشدكه متعصفانه آثار و تاریخچه پیدایش آن ازبین رفته و در طی قرنها اكثر ملل براین ادعا بوده اند كه ابداع گر آن میباشند اما حدودا” بطوریكه از قراین و نوشته ها پیداست هنر رزمی كونگ فو وابسته به شرقیان و بخصوص مردم چین میباشد.

دلیل اینکه کونگ فو ظاهراً پیشرفت چندانى نکرده است این است که ابداع گران و استادان این سبک نخواسته اند این روش را در جهان بست و گسترش دهند و خواسته اند براى خود نگه دارند و بجز به بستگان و نزدیکان خود آموزش ندهند دانایان این سبک در معابد دورافتاده در کوهها و دشتها سکنى گزیده و به تعداد معدودى آموزش میدادند . براى مثال یکى از این استادان ساى فو بوده که معبد شایلون راکه صدها مایل از تمدن بشرى چین فاصله داشته برگزیده بود و در آنجا به تعداد کمى از شاگردان تدریس مى کرد.

اما یکى از ویژگى هاى کونگ فو این است که استادان این سبک همانقدر که به اهمیت به بعد فیزیکى و جسمانى هنرجو میدهند به روان و اندیشه شاگرد هم میپردازند چون معتقدند که هردوى آنها لازم و ملزم یکدیگرند و با نبود یکى موفقیتى حاصل نمیشود و بدین دلیل بود که ساى فو فشار زیادى را بر شاگردان خود میاورد  چون معتقد بود که فشار زیاد بر جسم هنرجو باعث هدایت و رستگارى روان و اندیشه میشود.

یكی از معابد چین كه در آن  به راهب ها  كونگ فو آموزش میدهند
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1389 03:50 ب.ظ