تبلیغات
همه چیز درباره بروس لی و كونگ فو - بروس لی از دیدگاه شخصیت های تلویزیونی
دانلود كلیپ ها و عكس های نایاب و قدیمی از بروس لی

بروس لی از دیدگاه شخصیت های تلویزیونی

یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 05:58 ب.ظ

نویسنده : آرش
ارسال شده در: بروس لی از دیدگاه بزرگان ،
جیمز فرانسیسکاس

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــجیمز فرانسیسکاس از شخصیت های مطرح تلویزیونی

من او را در یک ماه و نیمی که در سریال لانگ استریت بازی می کردیم می شناختم٬ اما در این مدت کوتاه او را دوست خود به حساب می آوردم و خیلی خوب با هم کنار می آمدیم. ما فیلمی داشتیم که در آن یک مبارزه رزمی با یکی از افراد باید صورت می گرفت بروس به دادم رسید و به من مقدمات کار را آموخت٬ به حدی که در فیلم به نظر می آید من مبارزه رزمی را به خوبی بلد هستم. واقعا" بلد نبودم اما...

بروس لی معلمی بزرگ و عالی بود. خیلی صبور بود٬ اما در عین حال سخت گیر بود چون نمی خواست همه چیز در حد کمال باشد; خودش هم همین کار را می کرد. به نظر من فیلم کونگ فو را به تقلید از سریال لانگ استریت٬ ساختند. و فیلم پرطرافداری هم شد. هنرهای رزمی قبل از اینکه در فیلم ها دیده شود٬ مورد توجه فراوان بود و محبوبیت این ورزش ها هم اکنون در فیلم های که از بروس به نمایش در می آید٬ بارز است.

به نظر من٬ بروس لی در وهله اول یک رزمی کار بود و در وهله دوم یک بازیگر و هیچ تردیدی در این مورد نیست. هرگز کسی را ندیده ام که بتواند مانند بروس سرنوشت خودش را در دست بگیرد. روحیه بذله گویی عجیبی داشت و مرا تحت تاثیر قرار می داد... به نظر من او شبیه بازیکنان بزرگ فوتبال امریکایی بود. شکر خدا مردم نجیبی هستند! او توانایی آن را داشت تا با یک ضربه آدم را بکشد٬ ولی اصلا" اینچنین حالتی را نداشت. او چون شمشیری آخته بود ولی من به نجابت٬ بردباری و تواضع و فروتنی او کسی را ندیده بودم. 

منبع:کتاب" بروس لی افسانه ای" ویراستاران مجله بلک بلت
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 30 فروردین 1389 06:05 ب.ظ